Kasyna i salony miejskie w dawnych czasach

Wiele osób wspomina tak zwane „dawne czasy”, jako lepsze. Dużo instytucji i firm działało w najlepsze, a dzisiaj ich nie ma – zostały zastąpione nowoczesnymi rozwiązaniami – zupełnie tak samo, jak linie autobusowe zostały wyparte przez samochody osobowe.

Z mapy świetnie prosperujących niegdyś biznesów zniknęły również stacjonarne kasyna i popularne salony gier

Na podobnej pozycji znalazły się kasyna stacjonarne i popularne salony gier. W tym przypadku doszły jeszcze aspekty prawne, ale w głównej mierze przyczynił się do tego rozwój Internetu. Kiedyś, jeśli ktoś chciał zagrać na automacie, musiał skorzystać z połączeń należących do Międzygminnego Związku Komunikacji Pasażerskiej, bądź innej organizacji przewożącej pasażerów na danym obszarze i wyruszyć w podróż do największej miejscowości w okolicy.

Dzisiaj sytuacja uległa zmianie. Z jednej strony dostęp linii autobusowych jest znacznie mniejszy, z drugiej strony, Polacy podróżują znacznie wygodniejszym środkiem transportu – samochodami osobowymi. Identycznie sytuacja ma się z większością rzeczy, które lepiej działały jeszcze kilkadziesiąt lat temu – zostały wyparte przez wygodniejsze i popularniejsze zamienniki. Dlatego stare dobre czasy już raczej nie wrócą.

Wyparcie kasyn i salonów gier

W Polsce sytuacja z kasynami była napięta już od jakiegoś czasu. Wśród ludzi panuje przekonanie, że hazard to coś złego. Wiele osób uważa, że osoby korzystające z rozrywki tego typu są uzależnione, a sam hazard został przyrównany do narkotyków. Oczywiście zdarzają się przypadki uzależnień, gdzie ktoś potrafił przegrać dorobek swojego życia w jeden wieczór, ale uzależnienie to kwestia słabości osobowości i jeśli ktoś jest podatny na takie rzeczy, równie dobrze może popaść w alkoholizm.

Ustawa hazardowa

Ustawa Hazardowa zakazuje otwierania w Polsce kasyn przez zagraniczne firmy, czyniąc monopol dla Totalizatora Sportowego.

Na przełomie wieków powstała tak zwana Ustawa Hazardowa, która z czasem zyskała popularniejsze, nieoficjalne miano – „Ustawa Antyhazardowa”. Na początku miała jedynie regulować prawne aspekty działania firm hazardowych w Polsce, z czasem coraz bardziej ingerując w ich działanie, by w końcu zakazać otwierania w Polsce kasyn przez zagraniczne firmy, czyniąc monopol dla Totalizatora Sportowego. Na mocy tej ustawy zniknęły wszystkie automaty do gier, w które można było grać w przydrożnych knajpach. Jeśli ktoś pragnie dzisiaj zabawić się przy klasycznych jednorękich bandytach za pieniądze, powinien wybrać się do licencjonowanego salonu gier, których ze względu na zaostrzone przepisy, pozostało niewiele.

Sprawa zakładów bukmacherskich

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że ustawa hazardowa o wiele łaskawiej potraktowała popularniejsze w Polsce zakłady sportowe. Okazało się, że wiele zagranicznych firm może serwować swoje usługi z zakresu zakładów sportowych, o ile uzyska się oficjalną licencję Ministerstwa Finansów. W ten sposób niekiedy dochodzi do kuriozalnej sytuacji, że firma mająca w swojej ofercie zarówno bukmachera, jak i kasyno online, może serwować Polakom jedynie połowę swojej oferty.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *